Jak si správně vybrat sedací soupravu? část I. | POLSTRIN DESIGN

Jak si správně vybrat sedací soupravu? část I.

Část I. - první odpíchnutí

Nová sedací souprava? Vybírejte ji pečlivě! Relaxujete na ní, sledujete z ní televizi, usazujete na ní přátele a občas vám ji znárodní domácí zvířectvo?  Pak víte, že kvalitní pohovka je srdcem každého obýváku. Pokud ta vaše už dosluhuje nebo byste prostě rádi změnu, máme pro vás pár tipů, jak vybrat nový kousek.

Co si ujasnit předem

Sedací souprava nebývá malá investice, proto je dobré ji vybírat pečlivě a před koupí si zodpovědět alespoň tyto základní otázky: Kam ji chci umístit a jaký rozměr zvolím? Kolik lidí na ní bude odpočívat? Chci na sedačce spíše polehávat, nebo sedět a například pracovat? Budu na ní i spát? Jaký typ sedačky, materiál a provedení se mi líbí? Bude snadná její údržba? Vyhovuje mi spíše kůže, nebo látkový potah? Jaká cena je pro mě přijatelná? 

Pokud jste si poctivě ujasnili, co chcete a co od svého nového kousku nábytku očekáváte, vydejte se „na lov“. A jedna důležitá rada k tomu: Nenakupujte přes internet, ale raději vybírejte osobně. Jedná se přece o pocitovou záležitost!

Pohovku a postel v jednom? Žádný problém!

Máte-li v bytě málo místa, obvykle se rozhodujete, zda si pořídit sedačku, či postel. Dilema je vyřešeno! Pořiďte si malou, pohodlnou moderní pohovku Arkas nebo Pergamon, která přes den poslouží k pohodlnému odpočinku, a večer ji díky jednoduchému mechanismu změníte ve dvojlůžko s kvalitní matrací.

                                                                  Foto: Ambience Design

Velká rodina ocení prostor a variabilitu

Pokud je vás doma víc a domácnost obývají i děti či domácí mazlíčci, bude se vám hodit prostornější pohovka, která snese i větší zátěž – což oceníte hlavně ve chvíli, kdy se na ní děti pustí do polštářové bitvy. Měkká polštářová sedací souprava Kery takové zadání splňuje dokonale. Skvělým tipem je hlavně v případě, že na sedačce především poleháváte – je totiž poměrně hluboká. Nebo variabilní sedací souprava Ikarus, která poskytuje spoustu možností uspořádání. Vybrat si můžete ze dvou tuhostí sedákových polštářů a dvou hloubek sedu. Zatímco menší lidé ocení mělčí posezení, ti vyšší naopak hlubší variantu. Díky XXL dílu se navíc na pohovce návštěva i v pohodě vyspí.

Pro návštěvy i pracanty

Pokud máte doma často návštěvy nebo jste zvyklí na sedačce i pracovat, zkrátka když na ní víc sedíte, než se povalujete, bude pro vás vhodným tipem Niobé, Daidalos II. nebo Nisus.  Pro příležitostné přespání návštěv jsou vhodné  sedací soupravy s rozkladem jako je Tiber,  Órión, Phontos, Herakles, Kerberos

Máte rádi luxus?

Toužíte po luxusní sedací soupravě, která na první pohled zaujme jedinečnými tvary, kvalitními materiály i špičkovým ručním zpracováním? Vaše představy splní pohovky Fénix nebo Hébé. Můžete je využít jako solitéry, které dodají šmrnc celé místnosti – a to prostorám menším i těm rozlehlejším.

Oba modely navíc umí vyřešit i poměrně častý rozpor, se kterým zákazníci přicházejí. Chtějí pohovku, u níž si budou moci pohodlně opřít hlavu, ale zároveň chtějí pohovku moderní, což dnes znamená především jednoduchých tvarů. Sedací souprava Fénix má polohovací systémy, díky kterým si můžete sklon i polohu opěradel a područek nastavit přesně tak, jak je vám pohodlné. Díky svému vyššímu opěráku patří mezi velmi komfortní modely.

Ve druhé části našeho seriálu se dozvíte, jak můžete promítnout do vybrané sestavy vaše konkrétní požadavky a zjistíte, že každá pohovka může být opravdu jedinečná.