Bojíte se skvrn? | POLSTRIN DESIGN

Bojíte se skvrn?

Při nákupu čalouněného nábytku je dobré přemýšlet také o jeho údržbě a čištění. Jak velké riziko hrozí, že dojde ke vzniku nechtěných skvrn např. od jídla nebo pití. 

Často se setkáváme s požadavky na omyvatelnost potahových materiálů. Aby mohla být textilie omyvatelná, jinak řečeno, aby nepropustila tekutinu, musí být její spodní vrstva vyrobena z nepropustného materiálu, který zabrání vniknutí tekutiny dovnitř. Tím materiál ztrácí svoji prodyšnost, tzv. nedýchá, nesaje pot a páry, je tuhý a při sezení nepřináší takový komfort. 

Pokud máte strach, že se vám nepodaří ochránit váš nábytek před ušpiněním. Navrhujeme lepší řešení. Zvolte materiál s úpravou pro snadnější čištění, kdy jsou samotná textilní vlákna speciálně ošetřena již při jejich výrobě díky unikátnímu technologickému procesu.  Takto ošetřené materiály různými technologiemi řadíme do kategorie VISION. Potahové materiály VISION jsou tak odolnější vůči ušpinění a absorpci tekutin. Běžné domácí skvrny lze odstranit pouze pomocí hadříku a vody.

Nedá se spoléhat na to, že se textilie s úpravou VISION nedají ušpinit. Všeobecně známé, špatně odstranitelné látky, mohou zanechat i na těchto materiálech skvrny. V případě silnějšího znečištění použijte čistící prostředek Polstrin Speciál nebo prostředek Active Line. 

Polstrin Speciál 192 Kč, Active Line 445 Kč. Zakoupíte v prodejně Polstrin v Hradci Králové, nebo u vašeho prodejce Polstrin na doptání. 

Jednou ročně doporučujeme nechat vyčistit celé čalounění odbornou firmou s použitím neutrálního detergentu. Četnost však vždy záleží na vašem způsobu používání výrobku.

I přes úpravu VISION je potřeba provádět na nábytku pravidelnou údržbu, která spočívá v odstraňování povrchového prachu a drobných nečistot výhradně vysavačem o nízkém nebo středním výkonu, opatřeným nástavcem na čalouněné materiály. Zabráníte tak vzniku tzv. prachových map, které se mohou objevit při namočení nebo navlhčení čalouněného nábytku při čištění skrvn. 

Pokud máte strach, že váš čalouněný nábytek nevyčistíte, volte raději neutrální, spíše tmavší barvy, materiály s hrubší a nejednotnou strukturou. Nebojte se ani látek, které žádnou úpravu na snadné čištění nemají. Při výběru se řiďte vlastním pocitem. Sedací soupravu vnímáte celým tělem, musí vám být příjemná na dotek, i na pohled. Čalouněný nábytek vybírejte osobně v místě, kde vám pomohou a odborně poradí.

O snadném čištění skvrn na látkách s úpravou VISION se můžete přesvědčit ve videu níže.