Barevné trendy letošního roku | POLSTRIN DESIGN

Barevné trendy letošního roku

Stejně jako se ve světě módy mění každoročně trendy v barvách, střizích a stylech, je tomu tak i v nábytku. Přestože by se mohlo zdát, že tato oblast je mnohem jednodušší, není tomu tak. 

Zatímco oblečení se mění každým dnem a můžete jej jednoduše vyhodit, nábytek by měl splňovat to, čemu se říká nadčasovost. Barevné, tvarové i stylové tendence se tak sice v nábytku mění, nicméně jsou mnohem promyšlenější a v některých ohledech velmi rafinované. Tento rok je právě důkazem rafinovanosti.

Společnost Pantone každoročně vyhlašuje barvu roku a tou se pro letošní rok stala zelená barva Greenery, která představuje svěží barvu zeleně. Jde o osvěžující a revitalizující odstín symbolizující nové začátky. Tento odstín nás vrací k přírodě a jen podtrhuje trendy poslední doby, kdy vládnou zejména přírodní odstíny. Interiérový design je z pohledu barev možná trochu konzervativnější a aktuálním barvám roku podléhá zejména v dekoracích a doplňcích, než aby jedné módní barvě podřídil celý interiér.

Barva roku 2017

Jako každý rok jsme letos opět navštívili mezinárodní veletrh nábytku v Kolíně nad Rýnem IMM Cologne 2017, sbírali jsme inspiraci, aby Vaše interiéry ožily tím pravým kouzlem letošního roku. Vládla zde jednoduchost doplněna výraznými barvami opět v přírodních tónech. Je to například lahvově zelená, petrolejová, nebesky modrá, cihlově červená, pomerančově oranžová či hořčičně žlutá barva, které dotváří dokonalou kombinaci s hlavním pojetím interiéru. A právě kombinace jsou základním kamenem tvorby a stylizace prostoru. Nejen variace barev, ale i použitých materiálů, co do struktury, tak do celkového charakteru a hlavně proměny tvarů, které se v interiéru potkávají.

Přestože naším hlavním oborem je hlavně čalouněný nábytek, naše architektonické studio již několikátým rokem zpracovává i své individuální projekty, které jsou důkazem toho, že promyšlený design má smysl a je čím dál důležitější.

  

 

Inspirace z IMM Cologne 2017