O společnosti | POLSTRIN DESIGN

POLSTRIN

Jsme českými výrobci čalouněného nábytku se sídlem a výrobou v Hradci Králové.

Ve výrobě se držíme řemeslných tradic, které se kultivují již 60 let. Tyto tradice kombinujeme s možnostmi současných moderních technologií a důsledně dohlížíme na kvalitu používaných materiálů v každé fázi výroby. Řídíme se mottem „kvalita skrytá uvnitř“, naším cílem je zvyšovat úroveň bydlení kvalitními výrobky s dlouholetou životností.

Naše tradice je pro nás závazkem do budoucna.

Tradice a poctivé řemeslo

Spojnicí mezi totalitním režimem, tehdejším výrobním družstvem DŘEVOTVAR a novodobou historií společnosti POLSTRIN DESIGN je Karel Pacák st.. Ten se vyučil čalouníkem a poté prošel řadu funkcí od vedoucího skladu materiálů, technologa výroby po výrobního dispečera a díky těmto mnohaletým zkušenostem se stal v roce 1993 zakladatelem a ředitelem společnosti POLSTRIN DESIGN. 

Karel Pacák st. pochází z rodiny třebechovického podnikatele, jehož firma na brašnářské a kožené zboží byla v roce 1948 znárodněná a nástup komunistického režimu jakoby formoval jeho profesní osud, začal vyloučením z gymnázia a nástupem na učební obor čalouník

Významným milníkem se stal rok 1957, kdy byla dokončena stavba na Pražské třídě v Hradci Králové, která se stala sídlem družstva čalouníků a sedlářů a kde v témže roce byla zahájena výroba čalouněného nábytku. Právě od tohoto data počítáme vznik čalounické tradice v našem regionu. Ve čtyřpatrové budově dodnes působí firma POLSTRIN, v nejvyšším patře se stříhá a šije, ve třetím patře se čalouní, ve druhém jsou sklady materiálu a Studio Polstrin a značková prodejna se rozprostírá v přízemí a suterénu.  

Karel Pacák st.

Historie v bodech

1957 byla dokončena stavba na Pražské třídě, budova se stala sídlem družstva čalouníků a sedlářů KVALITA HK a byla zahájena výroba čalouněného nábytku, později bylo družstvo přejmenováno na DŘEVOTVAR, lidové výrobní družstvo nábytkářů a provazníků 

1958 Karel Pacák st. nastoupil do družstva jako dělník – čalouník

1963 V Hradci Králové vznikla největší vzorkovna nábytku v ČR

1970 podle návrhu Karla Pacáka st. vzniklo inovativní křeslo SIESTA, jako první u nás byla použita nová technologie výroby kostry - vypěnováním polyurethanové suroviny z NDR v laminátové formě

1986 dle návrhu Karla Pacáka st. měla na veletrhu v Brně úspěch souprava GRANADA

1987 dle návrhu Karla Pacáka st. zahájena úspěšná výroba a prodej souprav KLASIK

 

1990 rozhodující schůze o budoucnosti DŘEVOTVARU, které mělo 560 členů, ti rozhodli o obnovení původního družstva KVALITA i o způsobu rozdělení majetku

1993 výrobní družstvo KVALITA bylo transformováno na společnost POLSTRIN DESIGN s.r.o., do firmy se zapojuje Karel Pacák ml., na starosti má vývoj nových výrobků a obchod

1998 vznik Cechu čalouníků a dekoratérů se sídlem v Brně, spoluzakladatel Karel Pacák st. byl zvolen cechmistrem 

1998 zahájení výroby jedny z nejúspěšnějších sedacích souprav Ikarus

2008 Karel Pacák ml. se ujímá vedení společnosti

2011 po ukončení studií nastoupil do vedení společnosti Ing. Ondřej Pacák

2012 celostátní ocenění „Nábytek roku“ 

2013 založení Studia Polstrin

2016 první vydání firemních novin Mezi švy 

2016 do výroby a vývoje se zapojil Bc. David Pacák

 

Tři generace rodiny Pacákových

Řemeslo má zlaté dno

Smysl naší výroby je založen na tradičním řemesle s maximálním podílem ruční práce. Věříme, že řemeslně zvládnutý výrobek je uměleckým dílem s vysokou přidanou hodnotou. Proto jsme stáli u zrodu Cechu čalouníků a dekoratérů, který zvyšuje prestiž řemeslné práce a snaží se motivovat mladou generaci k zájmu o řemeslo. Cech čalouníků a dekoráterů

Věříme, že do detailu precizně a se srdcem zpracovaný výrobek má svoji hodnotu a energii. Může se třeba dědit i z generace na generaci a svůj vlastní životní příběh. 

 

Ocenění

Důraz na originalitu řešení a kvalitu zpracování našich výrobků nám přinesl mnohá ocenění, kterých si velmi vážíme. Zároveň ale neusínáme na vavřínech a hledáme nové cesty vývoje čalouněného nábytku pro budoucnost.

Vybraná ocenění:

2015 - nominace na Czech Grand Design za rok 2015 v kategorii výrobce roku 2015 za sofa Variooo (design David Pacák), křesílko Hey (Veronika Pechmanová)

2014 - tentokrát získala ocenění celá firma a to 3. místo v soutěži Vodafone Firma roku pro Královéhradecký kraj 2014. Porota ocenila kontinuitu firmy spojené úzce se svým regionem, řemeslnou zručnost našich čalouníků i odvážné managerské nastavování vysokých cílů, kterých se Polstrin nehodlá vzdát.

2013 - Asociace českých nábytkářů zhodnotila kolekci postelí NightBook Options jako velmi podařenou a povolila je označovat logem Nábytek roku 2013

2012 - Asociace českých nábytkářů vyhodnotila postel AUXÓ a ušák Snug-Chair jako mimořádně zdařilé a povolila je označovat logem Nábytek roku 2012.

2011 - ve stejném roce zabodoval Polstrin ještě jednou a to 1. místem v Salonu novinek a designu na Pragointerier New Design. Získala ho znovu Helena Dařbujánová za pohupovací křeslo KOKO.

2011 - Cenu šéfredaktorů Designblok 2011 získala postel AUXÓ od mladé návrhářky Barbory Dittrichové (dnes Pacákové). Porota ocenila mimojiné kvalitní čalounickou práci v obtížné technologii jednotlivě vkládaných čtverců do čela postele.

2010 - houpací křeslo KOKO získalo hlavní cenu na mezinárodní přehlídce nábytku ELLE decor international design awards (EDIDA). Ocenění převzal za Polstrin pak Pacák st. a autorka vítězného návrhu Helena Dařbujánová.

 

 

 

 

history_banner